مطالبی پیرامون بصیرت افزایی در فضای مجازی


با ارزان شدن و در دسترس قرار گرفتن گوشی های هوشمند، روز به روز بر تعداد کاربران این دستگاه های مفید افزوده می شود. با این که گوشی های هوشمند زندگی انسان را در بسیاری از زمینه ها راحت تر کرده اند ولی این احساس راحتی و استفاده بیش از اندازه از آنها، عواقب ناخوشآیندی نیز به همراه دارد.

به گزارش جام جم آنلاین، در حال حاضر به کمک گوشی هوشمند می توان بسیاری از کارهایی که دهه های پیش نیاز به حرکت و ترک خانه را داشتند را از طریق اینترنت انجام داد. در میان می توان به انتقال پول و وجه بانکی، پراخت هزینه تلفن همراه، دسترسی فوری به مرورگر اینترنت، چت، مکالمه تلفنی، نامه نگاری، ترجمه فوری، گرفتن تاکسی، خرید، فروش، گرفتن بلیت و غیره اشاره نمود.

ولی این سهولت زندگی برخی اوقات می تواند برای انسان ها گران تمام شود. استفاده بیش از حد از گوشی های هوشمند و بردن آنها به رختخواب می تواند باعث اختلالاتی در بدن ما شوند. در این رابطه بسیاری از کاربران عقیده دارند که نور گوشی های هوشمند، با مختل کردن ترشح ملاتونین، چرخه خواب را به هم میزند و مشکلات روحی و جسمی فراوانی به وجود می آورد.  

از بیشترین مضرات بردن گوشی به رختخواب که توسط کاربران شبکه های اجتماعی به اشتراک گذاشته می شود می توان به بهم خودن زمان خواب بدن، بدخوابی، افسردگی و تاثیر مستقیم بر روابط عاطفی در میان زوجین اشاره نمود.تاریخ : یکشنبه 27 فروردین 1396 | 23:05 | چاپ | نویسنده: رضا | نظرات (0)
نظرات (0)
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.
(0 لایک)
.: Weblog Themes By Slide Skin:.